Günümüzde bilgisayarlar ve yazılım yaşantımızın büyük bir kısmına etki ediyor kuşkusuz. Dijitalleşen çağda giderek daha fazla kolaylığı ve gelişmeyi bilgisayarlar sayesinde elde ediyoruz. Tıptan tarıma, eğlenceden imalata kadar pek çok farklı alanda her şey bilgisayarların hakimiyetinde gibi görünüyor. Şimdi böyle olsa da bir zamanlar bu makineleri ve sistemleri geliştirenler esasında ilke imza atıyorlardı. Kimi meşhur isimlere aşina olabilirsiniz ancak bilgisayarın mucitleri için geniş listemizden bir şeyler öğreneceğiniz kesin. Şimdi sizi bilgisayarın, sistemlerin ve bilgisayar programlarının yaratıcılarıyla baş başa bırakıyoruz…

Devamını Oku

Bir kapsamlı ve işe yarar SEO stratejisi sitenizin görünürlüğünü ve trafik değerlerini artırarak hedefinize ulaşmanızı sağlayacak bir stratejidir. Bu strateji doğrultusunda gelir durumunuzu yükseltmeyi başarabilirsiniz.

Link oluşturma gibi site dışı taktikler her zaman kullanılabilir olsa bile site için SEO taktikleri gün geçtikçe önemini artırmaktadır.

Arama motorları artık site otoritesinden çok üretilen içeriğin kalitesine, yapısına, uygunluğuna ve sunduğu ortalama kullanıcı deneyimine odaklanmaktadır. Bunları hesaba katarak bir strateji oluşturmak sizin başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Geçmişte SEO etiketleri sıralamada fazlasıyla etki yaratmaktadırlar. Şimdilerde ise bu etiketler site içi SEO çalışmalarının en çok tartışılan unsurları haline gelmişlerdir. Bu etiketler neden bu kadar tartışılmaktadır? SEO için geçmişteki gibi hala önemli midirler?

Bu sorulara cevap verebilmek için her etiketin kendi rolünü ve bu etiketlerin kullanıcı ve arama deneyimine etkilerini öğrenmek gerekmektedir.

Bu etiketler başlık ve açıklama gibi meta etiketler olabileceği gibi içeriği sınıflandıran ve organize etmenize yarayan etiketler de olabilecektir. Etiketleri kullanarak arama sıralamalarını doğal yoldan etkilemeye çalışmanız gerekmektedir.

Devamını Oku

Dijital pazarlama, markayı ve pazarlama faaliyetlerini desteklemek, tanıtmak için; televizyon, radyo ve dergi gibi geleneksel medya araçlarından ziyade internet, mobil ve diğer etkileşimli platformları kullanarak ticari faaliyetleri sürdürmektir. Dijital pazarlama aynı zamanda; interaktif pazarlama, çevrimiçi pazarlama, e-pazarlama ve internet pazarlaması olarak da tanımlanabilir.

Dijital pazarlama, elektronik ortamda ürün ve hizmetinizi tanıtabileceğiniz, günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yöntemidir. 

Devamını Oku