• 2 yıl önce

Instagram reklamları yayınlamaya hazır olduğunuzda, Reklam Yöneticisi'nden başlayın ve reklam alanı olarak Instagram'ı seçin. Instagram'da reklam yayınlamak için bir Instagram hesabınızın olması gerekmez. Facebook Sayfanızı veya bağlı bir Instagram hesabını (varsa) kullanabilirsiniz.

 

Başlamadan önce

  1. Instagram hesabınıza bağlanmak istiyorsanız, hesabınızı Business Manager'ınıza ekleyebilir veya Sayfanızın ayarlarından bağlanabilirsiniz.
  2. Reklamınıza eklemek istediğiniz görseller veya videolar hazırlayın.
  3. Hangi Facebook reklam verme amacının pazarlama hedefinize uygun olduğunu belirleyin.

Reklam Yöneticisi'nde Instagram reklamları oluşturma

Instagram'ı reklamlarınızın reklam alanı olarak seçmek için:

  1. Reklam Yöneticisi'ne gidin.
  2. Oluştur'u seçin.
  3. Reklam alanı olarak Instagram'ı destekleyen bir reklam verme amacı seçin.
  4. Devam'ı seçin.
  5. Reklam setinizin detaylarını girin.
  6. Reklam alanları kısmında, Reklam Alanlarını Düzenle'yi ve reklamlarınızın Instagram'da görünmesi için Instagram'ı seçebilirsiniz. Otomatik Reklam Alanları'nı seçerseniz, reklamınız Instagram dahil olmak üzere, size reklamlarınız için en iyi değeri sunacak çeşitli Facebook Reklam Alanlarında yayınlanır.
  7. Devam'ı seçin.

Instagram'ı reklam alanı olarak seçtiniz. Reklamınızın kimliği, formatı ve ilgili bağlantıları gibi detayları ekleyerek reklamınızı tamamlayabilirsiniz. Bu detayları girdikten sonra, değerlendirmeye göndermeden önce reklamınızın önizlemesini görebilirsiniz. Reklamınız onaylandıktan sonra Instagram'da görünecektir.

Hikaye Reklamları
Akış içeriğinizi Instagram Stories’de tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hikayeleri kullanan 400 milyondan fazla hesapla etkileşim kurabilirsiniz.

Fotoğraf Reklamları
Sade, basit ve göz alıcı bir tuval üzerinde anlatabileceğiniz hikayenizde kare veya yatay formatta fotoğraflar kullanabilirsiniz.

Video Reklamları
Ses ve hareketin gücünü bir araya getirerek fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesinden faydalanabilirsiniz. 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta da yayınlayabilirsiniz.

Dönen Reklamlar
Kampanyalarınıza derinlik katmak için parmak kaydırma yoluyla tek reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebilmeyi sağlayan yeni bir katman ekleyebilirsiniz.

Koleksiyon Reklamları
Hedef kitlenizin ürünleri keşfetmesini, incelemesini ve satın almasını, koleksiyon formatını kullanarak sağlayabilirsiniz. Video, görseller veya her ikisini de kullanmaya olanak sağlayan koleksiyon reklamları ile hem ürüne hem de kitlenizin yaşam tarzına uygun bütüncül bir hikaye yaratabilirsiniz.