• 2 yıl önce

Küçükten büyüğe arama motoru dediğimiz zaman aklımıza neredeyse  tek bir kelime geliyor “Google” Peki ya Google ‘ın avantajlı dünyası işletmeniz için neler sunmakta. Arama motorlarında başlarda yer almak Google Ads ile mümkün Google Ads sayesinde markanızı üst sıralara taşımanın yanı sıra doğru hedef kitlesi belirlemenize, hangi saatlerde ve bölgelerde görüneceğinizi seçmenize olanak sağlamaktadır.
Doğru bir strateji ve bütçe planlaması ile sadece bulunduğunuz bölgede değil daha geniş alanlarda tanınmanızı sağlar.

İnternet'te yeni müşterilere ulaşmak istiyorsanız, Google Ads ile reklam yayınlamak tam size göre bir çözüm olabilir.

Google Ads ile reklam yayınladığınızda işinize yatırım yaparsınız. Google Ads'in işleyiş şeklini ve bütçeniz dahilinde bu yatırımın işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğini anladığınızdan emin olun.

Google Ads ile işinizi büyütme

Dijital reklamcılık, reklamlarınızla istediğiniz türde müşterileri hedeflemenize ve istemediğiniz müşterileri filtre uygulayarak hariç tutmanıza olanak tanır. Google Ads ile internette reklam yayınladığınızda, potansiyel müşterilere ürün veya hizmetlerinizi aradıkları sırada ulaşmak için farklı hedefleme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Pazarlama hedeflerinize ulaşın

Reklamlarınızı farklı işletme hedeflerinize göre özelleştirmek için farklı reklam biçimlerinden ve özelliklerden yararlanın. Örneğin, daha fazla telefon araması almak için reklamlarınıza tıklanabilir bir "Ara" düğmesi ekleyebilir veya markanızı sergilemek için video reklamları kullanabilirsiniz. Aşağıda, sık kullanılan ve işinize yarayabilecek bazı pazarlama hedefleri belirtilmiştir:

  • Web sitenizde işlem yapma

  • Mağazanızı ziyaret etme

  • İşletmenize telefon etme

  • Uygulamanızı yükleme

Anahtar kelimelerle reklamlarınızın hedefini belirleyin

Google Arama Ağı'ndaki arama sonuçlarının yanında reklam yayınlarken, reklamlarınızla alakalı terimleri arayan kullanıcıları hedeflemenize yardımcı olması için anahtar kelimeler seçersiniz. Ayrıca, reklamlarınızı günün belirli saatlerinde göstermeyi seçebilir, bir konum ve dil belirtebilirsiniz.

Hedef kitlenizle ilgili spesifik olun

Google reklamları gösteren mobil uygulamalar ve web siteleri (Google Görüntülü Reklam Ağı olarak adlandırılır) ile YouTube'da reklam yayınlarsanız, ulaşmak istediğiniz kullanıcıların yaşını, ziyaret ettikleri sitelerin türlerini ve ilgi alanlarını seçerek daha da spesifik bir hedefleme yapabilirsiniz.

Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın

Ne kadar harcama yapmak istediğinize siz karar verirsiniz ve yalnızca bir kullanıcı reklamınızla etkileşimde bulunduğunda (ör. metin reklamınızı tıkladığında veya video reklamınızı izlediğinde) ödeme yaparsınız. Tekliflerinizde işletmeniz için en uygun yöntemi temel alırsınız.

Reklamınızın performansını ölçün

Reklamın etki düzeyini hızlı bir şekilde kontrol edin ve sonuçları iyileştirmek için kolayca değişiklikler yapın.

Çeşitli platformlarda reklam yayınlayın

Bilgisayarlarda, tabletlerde, cep telefonlarında ve hatta uygulamalarda, nerede olurlarsa olsunlar müşterilerle bağlantı kurun.