Bir kapsamlı ve işe yarar SEO stratejisi sitenizin görünürlüğünü ve trafik değerlerini artırarak hedefinize ulaşmanızı sağlayacak bir stratejidir. Bu strateji doğrultusunda gelir durumunuzu yükseltmeyi başarabilirsiniz.

Link oluşturma gibi site dışı taktikler her zaman kullanılabilir olsa bile site için SEO taktikleri gün geçtikçe önemini artırmaktadır.

Arama motorları artık site otoritesinden çok üretilen içeriğin kalitesine, yapısına, uygunluğuna ve sunduğu ortalama kullanıcı deneyimine odaklanmaktadır. Bunları hesaba katarak bir strateji oluşturmak sizin başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Geçmişte SEO etiketleri sıralamada fazlasıyla etki yaratmaktadırlar. Şimdilerde ise bu etiketler site içi SEO çalışmalarının en çok tartışılan unsurları haline gelmişlerdir. Bu etiketler neden bu kadar tartışılmaktadır? SEO için geçmişteki gibi hala önemli midirler?

Bu sorulara cevap verebilmek için her etiketin kendi rolünü ve bu etiketlerin kullanıcı ve arama deneyimine etkilerini öğrenmek gerekmektedir.

Bu etiketler başlık ve açıklama gibi meta etiketler olabileceği gibi içeriği sınıflandıran ve organize etmenize yarayan etiketler de olabilecektir. Etiketleri kullanarak arama sıralamalarını doğal yoldan etkilemeye çalışmanız gerekmektedir.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi (User Experience – UX),bir kullanıcının, bir ürün, hizmet ya da sistemden belirli faydalar sağlamak amacıyla, belirli hedeflere erişmek için tecrübe ettiklerinin bütünüdür.

Örneğin, kullanıcının bir web sitesini ziyaret etme kararından başlayarak, web sitesiyle karşılaşması ve etkileşime geçmesi, web sitesinin bileşenlerini kullanması ve web sitesini ziyaret etme amacını gerçekleştirmesidir.

Devamını Oku